Sesje terapeutyczne odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają 50 minut. Po 2–3 wstępnych spotkaniach diagnostycznych wspólnie podejmujemy decyzję o dalszej formie pracy.
W zależności od zgłaszanych trudności oraz możliwości psychicznych pacjenta, dobieram odpowiednie techniki oraz intensywność procesu terapeutycznego.
Psychoterapia może przyjąć formę ekspresywną – skoncentrowaną na głębszym rozumieniu nieświadomych mechanizmów, konfliktów i relacji, które wpływają na obecne funkcjonowanie. W takiej pracy korzystam z technik klaryfikacji, konfrontacji oraz interpretacji.
Zdarza się jednak, że na danym etapie życia pacjent potrzebuje przede wszystkim ulgi w cierpieniu i wzmocnienia zasobów – wówczas proponuję formę podtrzymującą, opartą na psychoedukacji, wspieraniu adaptacji i budowaniu poczucia bezpieczeństwa.
Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi. Regularnie korzystam z superwizji, dbając o jakość i etykę swojej pracy. Kieruję się Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa oraz szacunkiem dla autonomii i wrażliwości każdego pacjenta.
Prywatnie kocham ruch i naturę – to dla mnie ważne źródła równowagi i regeneracji. Interesuje mnie także wpływ stylu życia – diety, snu, aktywności fizycznej i codziennych nawyków – na zdrowie psychiczne i dobrostan.